Sztuka użytkowa przybiera różne formy ekspresji. Mnogość modeli dekoracyjnych jest na tyle duża, że każdy może w indywidualny sposób dopasować kaloryfer do swojego pomieszczenia. Producenci prześcigają się w tworzeniu wyjątkowych modeli, zatrudniając do współpracy znanych, doświadczonych projektantów, ale też dopuszczają stale świeżą krew, z nowoczesnym spojrzeniem. Otwarta na nowe idee i pomysły głowa to podstawa indywidualnego projektu pomieszczenia, a artystyczne podejście do tworzenia grzejników to obecnie nic nowego – to standard. Przedstawiamy Państwu dzisiaj trzy modele ozdobnych kaloryferów, które wyróżniają się na tle konkurencji swoją nieszablonową formą.

Grzejniki dekoracyjne - moc inspiracji na nadchodzącą zimę!
Grzejniki dekoracyjne - moc inspiracji na nadchodzącą zimę!

 

Posłuchaj ciepła - Libra Audio LA

Posłuchaj ciepła - Libra Audio LA
Posłuchaj ciepła - Libra Audio LA

Grzejnik czy głośnik? A może oba w jednym? Z takiego założenia wyszli projektanci z firmy Enix, tworząc model Libra Audio LA. Kaloryfer oddaje ciepło i dźwięki Twojej ulubionej muzyki. Przecięcie sztuki użytkowej ze sztuką wyższą to zaskakujące połączenie, które jednak broni się dzięki swej prostocie i oryginalności. Libra Audio LA może zostać podłączona do dowolnego źródła dźwięku. Model został doceniony również przez krytyków – otrzymał wyróżnienie „Design dla konesera 2014”. Grzejnik można zastosować w różnych pomieszczeniach np. można umieścić go za kanapą w salonie, skąd będzie dobiegał dźwięk z TV czy w sypialni nad łóżkiem. Jeżeli poszukujesz praktycznego, a przy tym po prostu estetycznie wykonanego kaloryfera, Libra Audio LA będzie strzałem w dziesiątkę.

Po prostu sztuka - Heatwave

Po prostu sztuka - Heatwave
Po prostu sztuka - Heatwave

Różne elementy dekoracji mogą przyciągać wzrok Twoich gości,a grzejnik Heatwave z pewnością to zrobi. Wykonany jest ze specjalnego rodzaju betonu, nazywanego mineralnym kompozytem. Joris Laarman, projektant kaloryfera twierdzi, że „nigdy nie rozumiał, dlaczego funkcjonalność i ornament musiały się wykluczać”. I ciężko nie przyznać mu racji, patrząc na niesamowity efekt końcowy. Kaloryfer nie musi być montowany w domu – w biurze również świetnie się odnajdzie, gdzie będzie zachwycał kontrahentów. Heatwave występuje w kilku rozmiarach, także jego moc można dopasować do wielkości swojego pomieszczenia.

Inspiracja, która jest w każdym z nas - Hex

Inspiracja, która jest w każdym z nas - Hex
Inspiracja, która jest w każdym z nas - Hex

Firma Terma niejednokrotnie zaskakiwała świeżymi pomysłami na grzejniki i nie inaczej jest w przypadku modelu Hex. Inspirację do jego stworzenia mógł stanowić plaster miodu i tak najczęściej określany jest ten model przez zainteresowanych klientów. Okazuje się jednak, że prawdziwym impulsem do projektu kaloryfera była rozerwana struktura tkanki. Hex jest dwuwarstwowy, a to oznacza, że w łatwy sposób można na nim np. odwieszać ręczniki. Warto dodać, że grzejnik jest laureatem nagrody iF Design Award 2017, co jest bardzo prestiżowym wyróżnieniem w świecie sztuki użytkowej. Kaloryfer jest zarówno ozdobą jak i praktycznym urządzeniem.

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą grzejników dekoracyjnych na własną rękę – być może znajdą Państwo własną inspirację. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.