• 604 701 712
  • 575 995 226
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Twój koszyk jest pusty
wyprzedaż grzejników

Danfoss

Danfoss

Wyjątkowe instalacje sieci centralnego ogrzewania wymagają również zastosowania innowacyjnych rozwiązań w postaci termostatów oraz zaworów. Ze względu na najwyższą jakość wykonania oraz wieloletnie doświadczenie zachęcamy do zapoznania się z ofertą marki Danfoss, których to produkty z całą pewnością będą stanowiły trzon wsparcia dla wybranych przez Państwa grzejników.

 

Historia Danfoss

Historia firmy rozpoczyna się od dnia 1.09.1933 roku w Nordborg w Danii. Założenie Danfoss przez Mads Clausen spowodowało wprowadzenie innowacji na skalę światową w zakresie produktów, które wspomagają układy ogrzewania. Zapoczątkowanie tworzenia wynalazków sprawiło, że akcesoria, bez których nie wyobrażamy sobie ogrzewania takich jak termostatyczny zawór rozprężny do systemów chłodniczych, czy termostat grzejnikowy do regulacji ogrzewania, czy przemienniki częstotliwości. Danfoss to niewątpliwie firma, która do dziś wyznacza standardy dla innowacji, co ma istotne znaczenie, ponieważ już w 1966 roku, kiedy to umiera założyciel Mads Clausen firma złożyła 305 wniosków patentowych, które były złożone w latach 1965-69.

 

Danfoss współcześnie

Wykorzystywane w obecnych czasach zawory termostatyczne i głowice Danfoss umożliwiają automatyczną regulację porządnej temperatury w pomieszczeniu. Proste i łatwe sterowania pozwala zwiększyć komfort termiczny w pomieszczeniu, umożliwiając osiągnąć niskie koszty ogrzewania. Szeroka gama dostępnych akcesoriów została zaprojektowana w taki sposób, aby sprostać wymaganiom budownictwa każdego typu, współpracując ze wszystkimi systemami ogrzewania, będąc jednocześnie akcesoriami, prostymi w montażu. Zawory grzejnikowe z zastosowaną nastawą wstępną pozwalają osiągnąć optymalny rozdział wody w instalacji centralnego ogrzewania, zwiększając możliwości grzewcze wraz z parametrami, redukując zużycie energii. Innowacją na rynku współczesnych termostatów jest Danfoss Eco Bluetooth, który jest samodzielnym inteligentnym, elektronicznym termostatem grzejnikowym, który pozwala sterować każdym zainstalowanym w domu grzejnikiem. Wykorzystanie nowoczesnego rozwiązania w postaci Bluetooth pozwala ustawić porządną temperaturę z poziomu smartfona, nie blokując ręcznych ustawień w tradycyjnym sposobie przekręcania pokrętła.

rekuperacje